České výrobky budou mít svůj svátek 27. října

Dne 16. 6. 2010 se v Praze uskutečnila první konference na téma Marketing českých firem.

Konference vznikla z iniciativy společnosti CZECH MARKETING GROUP, s.r.o., se kterou ČESKÝ VÝROBEK v rámci partnerství spolupracuje, a  která ji pořádala. Podpořila tak vzrůstající zájem o české výrobky jehož důkazem byla do posledního místa zaplněná konferenční místnost.
Příspěvky přednášejících vycházely z praxe a přinesly posluchačům mnoho zajímavých informací, z nichž vybíráme.

 Pan Doležal, ředitel čerstvých potravin společnosti Tesco, informoval účastníky o výsledcích průzkumu. Ten zjistil posun zájmu zákazníkům v době krize jak k nízké ceně, tak i k českým výrobkům. Co se týká ceny tak se zákazníci podle jeho slov dělí do tří skupin. Ta první nakupuje pouze ty nejlevnější, především privátní výrobky. I druhá kategorie zákazníků se v době krize více orientuje na cenu. Třetí kategorie zákazníků kupuje výrobky především značkové. I v době krize je nakupuje, ale vyhledává je především v akčních slevách a změní místo nákupu, pokud je jinde dostane levněji.

Průzkum Tesco dále zjistil rostoucí zájem zákazníků o české výrobky. U některých kategorií, prezentovaných na příkladu čerstvého chleba, je tento zájem tak velký, že může vést ke ztrátě zákazníka, pokud tento nenalezne žádaný oblíbený produkt v nabídce. Tesco tak přichází s novou iniciativou, která má vyhovět zájmu zákazníků a podpořit tak místní české výrobky.

 

 Leo Kolečkář ze společnosti Český výrobek prezentoval program na podporu českých výrobků a jeho rámci nejnovější výsledky společnosti Median, která dlouhodobě sleduje zájem zákazníků o české výrobky. Podle průzkumu je podíl osob, které vždy dávají přednost českým výrobkům poměrně stabilní a pohybuje se mezi 42% až 45 %. V posledním dostupném období Q4 2009 – Q1 2010 roste a podíl dosáhl počtu 45,2 %. Vyjádřeno v absolutních číslech, české výrobky kupuje vždy, kdykoli může 4 025 000 osob z celkového počtu naší populace.

 Nákupu českých výrobků pomáhá i logo Český výrobek.

Pan Kašparec ze společnosti Pramos potvrdil značný zájem zákazníků o certifikovaná a prověřená česká okna, kterým pomáhá v prodeji právě toto logo.

Pan Mráz, pracovník marketingu Barvy a laky Hostivař uvedl, že trh barev klesl celkem v roce 2009 o 10% a v roce 2010 klesá zatím o 25%, Barvy a laky neklesly a to i díky logu Český výrobek, které důsledně a viditelně umísťují na výrobky.

 

 Další dobrou zprávou vyhlášenou na konferenci je, že české výrobky budou mít svůj svátek a to 27. října! A nejen to. „Abychom podpořili zájem a povědomí o českých výrobcích a zvýšili jejich prodej, vyhlásili jsme měsíc říjen měsícem českých výrobků, který naši partneři mohou podpořit speciálními akcemi a slevami,“ řekl Leo Kolečkář za společnost Český výrobek. "Máme za to, že české výrobky si to zaslouží," dodal.

 Akce se účastnila i média a zpravodajství z konference si můžete poslechnout ve čtvrtek 24. 6. 2010 v 22:05 na stanici Radiožurnál Českého rozhlasu v pořadu Reklama a média.

 foto

Účastníky konference přivítaly krásné hostesky.

 \"\"

 

 

 Konferenci zahájila Vladimíra Faltysová ze společnosti CZECH MARKETING GROUP, s.r.o.,

  \"\"

 

 

V průběhu konference měli účastníci možnost ochutnat skvělé uzeniny držitele ochranné známky Český výrobek, firmy Astur Straškov. 

\"\"

 

 

Názory spokojených klientů

 • Oldřich Kuchař - Bzenecké rodinné vinařství

  Po změně etiket a  označení lahví logem Český výrobek vzrostl prodej o 30%!

 • Zdeněk Kašparec, PRAMOS, a.s.

  oceňujeme hlavně jasná pravidla pro udělení a používání ochranné známky

 • Jarmila Janurová, JaJa Pardubice s.r.o.

  velmi oceňujeme podporu firmy na akcích, prezentacích a propagaci, protože vše nám pomáhá v prodeji

 • Ing. Peter Filo, Bzenecký ocet

  Logo nám pomáhá při vyjednávání na řetězcích, obliba českých výrobků u zákazníků roste.

 • Čalounictví Miroslav Hrubý

  Setkání českých výrobců v moravském sklípku jsou super.

 • Luboš Morávek, vedoucí prodeje a marketingu, Dakon

  Logo Český výrobek pro kotle Dakon potvrzuje, že vývoj, výroba a prodej zde úspěšně rozvíjí tradici.

 • Biosfor, Vít Socha

  Stejně jako naše výrobky zvyšují výnosy, tak i značka Český výrobek nám přináší konkurenční výhodu.

 • Libor Marčan, prodejna Vitamín Prostějov

  Rád podporuji lokální české výrobce již od devadesátých let.

Proč s námi spolupracovat

 • 1.

  Rostoucí zájem o české výrobky

  je důvodem, proč je správné dát zákazníkům spolehlivou informaci, že firma vyrábí prověřené české výrobky. Toto logo ČESKÝ VÝROBEK, umístěné na obalu produktu, dokázalo nevídaný nárůst prodeje.

 • 2.

  Důkladná kontrola a spolehlivost

  Na místě výroby kontrolujeme a prověřujeme, že se výrobky skutečně vyrábí v ČR, jsou bezpečné a nezávadné. Užívání loga je podloženo sublicenční smlouvou. Každá smlouva je podle zákona řádně registrována na Úřadu průmyslového vlastnictví ČR. To dává zákazníkům a výrobcům jistotu správné volby.

 • 3.

  Marketingová podpora a komunikace

  Prostředky získané od jednotlivých výrobců neustále investujeme do marketingové podpory označených výrobků a tak dále zvyšujeme jejich prodej. O akcích, soutěžích, reklamě, inzerci, Dni českých výrobků a další propagaci se můžete dovědět v archivu našich novinek. Zprávy, články a vysílání v médiích najdete na záložce Média.


 

Spolupracujeme a podporujeme

 • Lázeňský komplex Spa Resort Sanssouci Karlovy VaryLázeňský komplex Spa Resort Sanssouci Karlovy Vary
 • Okresní hospodářská komora PřerovOkresní hospodářská komora Přerov
 • COOP CentrumCOOP Centrum
 • Agrární komora České republikyAgrární komora České republiky
 • Asociace kuchařů a cukrářů ČRAsociace kuchařů a cukrářů ČR
 • kontrola a certifikace v systému ekologického zemědělství.kontrola a certifikace v systému ekologického zemědělství.